Виножито богатство слободен врти

Врати се назад
Виножито богатство слободен врти


само нови играчи. 30x барања Wagering, се однесува макс x4 конверзија. £ 10. депозит. само слот игри.Т и C'S се применуваат. $€ £ 5 бесплатни бонус може да се репродуцира само на Шамрок N Roll, Чудата на Маите и Кенди Swap Slots, Ве молиме да се регистрирате и да се провери вашиот мобилен телефонски број за да го добивате.

 

Виножито богатство слободен врти е еден од најдобрите Велика Британија slots casino keep what you win игра. Темата на играта се базира на една ирска бајка на среќа Leprechaun карактер. Слот е поставена во шарени позадина на светла виножито. Вие исто така може да се најдат златни монети се шири низ целиот со Leprechaun стои на врвот. Овие елементи се доволни за да се опише како богатите се вашите шанси за победа тука. музиката во позадина на ирската народна жанр ви држи во веселото расположение. Постојат пет макари и десет основни paylines со можност џекпот од 500X. Обложување започнува со £ 0,10 по спин и може да се подигне до £ 500 max.

игра

За инвеститорот на Виножито богатство слободен врти

Оваа шарени тематските бесплатни врти слотови казино задржи она што ќе победи игра беше развиен од страна на Научниот Игри. Тие се еден од најстарите игри компании во светот кои имаат историја на повеќе од четириесет години во индустријата.

За играта

Симболите во овој бесплатни врти слотови казино задржи она што ќе победи играта се многу минимални. Да не може да забележите било какви симболи освен играње карти и логото на играта. Логото плаќа највисока со 500 пати на акциите на пет од еден вид слетување. симбол картичка плаќа 300 пати проследено со К со 200 времиња. Постојат влоговите дека може да се победи кога пет на еден вид појавува во средниот ред во права линија. Може да се најдат две бонус симболи во играта што се златен четири детелина и виножито над златници.

  • Златен Диви: злато четири детелина симбол е дива функција и го поддржува сите други симболи бар симбол на виножитото. Ќе се појави во сите репортажите за време на спин и пет од еден вид капаци за врвот плаќаат симбол.
  • Слободен врти Растера: симбол на виножитото е карактеристика на овој растера бесплатни врти слотови казино задржи она што ќе победи игра. Се чини дека само на еден макари, три и пет за време центрифугирање. Ова се појавува во наредени начин само на ролна еден и може да се добијат до три тука. Меѓу три и пет слетувања ќе се доделуваат бесплатни врти на 10, 15 или 20. Овој симбол, исто така делува како дополнителна диви кога помалку од три појавува на макари.

резиме: Со шарени графика и забава исполнета анимација, слот нуди чиста забава. Во ова бесплатни врти слотови казино задржи она што ќе победи игра може да се, исто така, победи често со својот бонус функции.