Клеопатра Плус

Врати се назад
Клеопатра Плус

Среќавајте последните египетската кралица во овој историски игра на Клеопатра Плус и патување на временска машина за да стигнат до древниот Египет. Клеопатра Плус е дел од серијалот на Клеопатра слотови дизајниран и развиен од страна на развивачите на Меѓународниот игри технологија со седиште во Лондон. Играта нуди многу опции волшебна заработка на играчите и на тој начин IGT е заработуваат огромни надвор од оваа серија на слотови.


Клеопатра Плус

За инвеститорот

IGT е со седиште во Лондон со своите големи канцеларии во Провиденс, Лас Вегас, кој е гејминг центар, и Рим. Оваа организација работи во повеќе од 100 земји од целиот свет и се должи на економиите на обем и богатството на средства во рака, таа има многу опции бонус да им понуди на играчите на игри креирано од нив. Оваа компанија произведува различни видови на игри технологија, заедно со слот игри онлајн и офлајн казина.

За играта

Клеопатра Плус има 5 макари и 40 paylines кои се нудат на играчите. Постојат многу опции за исплата во форма на бонус функции во оваа игра.

Клеопатра Плус

  • Ниво Нагоре Функција- Ова им овозможува на играчот да заработи според квалитетот и времетраењето на играта, тој игра, кој ви овозможува да го отклучите повисоко ниво.
  • Бонус на сајтот- Дава плеер водечки сајтот кој се користи кога е активиран бонус Клеопатра. Таа, исто така, им дава бесплатни вртења.
  • Слободен врти бонус- дава 5 слободен врти со 1x мултипликатор
  • Клеопатра бонус- Со помош на бонус карта, може да се победи до 30 дополнителни бесплатни врти со до 5x мултипликатор или 10 супер врти со 50x множител. Но, сето тоа зависи од нивото ќе се отклучи.
  • Клеопатра, се диви и наредени дивината, награди највисоката награда на играта, ако може да се добијат 5 од нив заедно на payline. Наредени дивината ги зголеми шансите за победа понатаму. на 2 дивините даде 2x множител кога тие се наредени.
  • Играта има враќање на играчот процент на 95% што е сосема пристоен.


Клеопатра Плус

пресуда

Клучот за да се игра и заработуваат огромни исплати од Клеопатра Плус е да се игра се повеќе и повеќе за да се разбере јасно правилата. Играта успеа да го дофати вниманието на играчи од целиот дури и со ниска графички квалитет и, исто така, и покрај фактот симболите не се фенси и креативно да се однесуваат на темата на древниот Египет.