Моторхед

Врати се назад
Моторхед

Во серијата на слотови посветен на рок музиката, Motorhead го доби зелено светло од играчите. Оваа онлајн слот припаѓа NetEnt карпи трилогијата. Играчите се навистина се случува gaga над овој слот игра. Особено оние кои отсекогаш бил фан на Моторхед бендот се најде игра начинот на кој повеќе привлечни и интересни. Форматот на карпата е најпривлечна работи во врска со слот. Темата е magnetizing дури и за луѓето кои не поседуваат голема наклонетост кон рок жанр на музика.


Игра-сега-Батон

За инвеститорот

Инвеститорот на Моторхед игра слот, како што веќе споменав е NetEnt. Овој игри гигант има многу успешни слот игри во својата писе. Иако инвеститорот доби шушка за претходната слот на трилогијата, но, таа се појави како победник на овој слот игра. Инвеститорот работеше на секој нешто што предизвика пропаст на претходното издание и ги надминаа сите грешки што резултира со развој на одличен слот игра. Форматот на оваа слот игра е исто така многу различни не само од претходниот слотови во серија, но, од сите игри кои NetEnt досега развиени.

За играта

Темата на играта е Fantabulous. Тоа е многу карактеристична од сите претходни дела од NetEnt. Влезот на видео е умот- дува. фазата на карпа, звукот, светилката; сите заедно даваат една атмосфера на рок концерт. Анимациите се чудесната.
Симболите на Моторхед слот се ѕвезди, камбани, horseshoes, детелина, и седум. Играта слот нуди големи исплати. На неверојатни карактеристики им даде на овој слот игра кец на десетка во однос на другите Слот за игри.


Моторхед слот

Навлегуваме во детали за карактеристиките, на растура и дивините даде многу шанси на играчот да се направи тоа голема во играта слот.

Дивите држи кредит за да се направи добитна комбинација со замена на други симболи на репортажите. Единственото ограничување е дека дивината не може да го замени растера.

растера, од друга страна, Исто така е еден од најпознатите симболи на овој слот игра како што, исто така, обезбедува масивни победи и исто така го задржува играч ангажирани и обземени. Ако растера пристигнува на репортажите број 3, 4 и ролна 5, играчот е доделена десет бесплатни вртења. Секоја слободна спин е натоварен со големи награди.

карактеристики бонус на овој слот игра се и внимание грабител. функција мистеријата ролна е неверојатно. Во основа, како и слободното спин игра, репортажите се вртат во пламен, а имаат прикажана икона мистерија. Кога макари престанат, сите макари е слично, давање на масивни исплата.


Игра-сега-Батон

Уште еден случаен бонус карактеристика на Моторхед слот е карактеристика на бомбашот. Ова се случува по случаен избор во игра слот. Кога тоа се случува, Играчот слуша татнежот на велосипед моторот и сирена. Светлата се затемни даваат чувство дека нешто неверојатно е само да се случи. Оваа функција ги зголемува шансите за победа со скокови и граници.

пресуда

Моторхед е неверојатно, увлекателен, забавно, ангажирање и многу интересен. Тој нуди изобилство на забава, како и пристоен исплати.