Диви Торо

Врати се назад
Диви Торо

само нови играчи. Минималниот депозит £ 10 на сите 3 Добредојдовте понуди. Макс бонус 500 £. само Слот за игри. 30x wagering барање и Т и С се применуваат.

Оваа студија Elk напојува слот е меѓу Најдобра Slots без депозит се потребни на нашето казино. Таа се заснова на грда тема на Бул fighting.The спорт е многу популарна во Шпанија, каде маж познат како матадор тепачки-оф вистински бик. На програмерите да се носи врз нивното размислување капи околу идејата и да се излезе со овој слот. Не се сомневам дека тие успешно ја освои многу срца дали играчите се допадна озлогласениот спорт.

Wild Toro

За инвеститорот на диви Торо слотови

Elk студија влезе во индустријата во 2012 и е прилично нов на игри софтвер на хоризонтот. Овој слот е меѓу Најдобра Slots без депозит задолжителни развиен од страна на оваа инвеститорот заедно со bloopers, DJ Диви и Taco Манаки. Многу се очекува повеќе интересни игри се развиени од страна на оваа инвеститорот.

За играта

Играта се резервирани во текот 5 макари. Дивите симбол е Торо напишани на англиски јазик во жолта писма. Растера е лут матадор симбол со малку мустаќи. Се чини дека само на 2, 3-ти и 4-ти ролна. Симболот на бонус е Bull Торо која се појавува само на 5 ролна. Редовните симболи се монетите на злато, сребрени и бронзени и голем раскошен фан заедно со разбиени портокалова и црвена роза. Бикот Торо делува како диви Одење на играта и како што се движи хоризонтално на лево, се претвора матадор растура на диви symbols.The диви симбол не може да го замени Матадор растера или Бул Торо симбол бонус.

слетување 3 матадор растура во може да предизвика Матадор Respin предизвик за вас со 3 бесплатни повторно се врти. Кога понатаму растура појави на макари за време повторно се врти круг, понатаму ре-врти се акумулира. Круг завршува кога дивите симбол се појавува на макари.

Wild Toro

резиме

Во игра и ефекти на анимација го направија овој слот Најдобра Slots без депозит задолжителни. Слот е фаќање на вниманието од играчи од целиот свет, а особено поради неговата интересна карактеристика одење дивините. Потоа, тука се разбира на слободни врти и мултипликатори собирање на исплати за вас. На и на Дивиот Торо го прави за атрактивна и игрива вложување од страна Elk студиа и со право е најдобар слотови Со Без депозит задолжителни.