Кралство на богатството

Врати се назад
Кралство на богатството

Две царства кои се непријатели на едни со други борбата за опстанок; една благородна крал и неговите граѓани и уште варварин обидува да го уништи мировниот. Кралство на богатството е пет ролна конечно онлајн игра базирана на таква приказна. Во позадина се двете царства со своите знамиња на врвот на нивните замоци. На кралицата и на варварските се стои на врвот на кулите на нивните царства. Варварите ја својата замок изграден со дрво додека царот има неговото царство силна со камења и камења. Постои една прекрасна песна додека се врти репортажите и звуците на птици чврчорење што го опишува тивката атмосфера на природата. Границата обложувалница во овој слот е помеѓу 0,50 £ и £ 250 на вртење.

Buster Blackjack

За инвеститорот на Кралството на богатството

овој богат конечно онлајн игра беше развиен од страна на игри компанија Blue печатење. Тие се една од врвот е рангирана на онлајн програмери казино во светот. Тие имаат стотици слот и други игри од различни категории кои може да се игра на било кој мобилен или компјутерски систем.

За играта

Во ова конечно онлајн, постојат некои интересни симболи, како што логото на играта, свиња соочуваат штит со чекани, се занимава со огромен штит и кралскиот амблем со златен штит и ножеви. 10 на A од карти за играње се ниско платени симболи. Логото плаќа највисока на 500 пати вашиот удел на пет од нив на активен payline. симболи бонус се златна ракавица, кралица, монах и на варварските.

 

  • Диви симбол: Златната ракавица е дива и тоа е замена за сите база симболи на играта. Пет од еден вид, исто така, ви дава 1000 пати вашиот удел.
  • престолот позиции: Постојат три престолот позиции места во средината на една макари, три и пет. Секое три идентични симболи на овие позиции ќе додели бесплатна спин. Ако симбол на кралицата, монах или варварин паѓа во еден од троновите, слот страна ролна е отклучен. Сите три бонус симболи на овие престоли отклучите бонус битка каде што може да се победи големи.
  • Битка бонус игра: Во ова конечно онлајн игра, ќе добиете некои златни штитови што треба да ги. Ако земам кралица, варварин или монах симбол тогаш соодветните ролна ќе се вртат. Ако земам симболи со x2 тогаш вашата победи се множи со 2. Но, ако ги предадат, тогаш битка заврши.

Buster Blackjack

резиме:Ова е уникатна конечно онлајн со три ролна страна опции кои ви помогне да победи голем влоговите. На графика и анимација се навистина забавни со висок квалитет на звукот и сликата.