Спартак

А многу пријатно игра слот со двојни функции ролна, Спартак е едноставно еден од најдобрите онлајн слотови да се игра. Многу луѓе никогаш не играле оваа игра, пред воведувањето на мобилен-пријателски верзија. Оваа привлечен слотови игра е резултат на креативност WMS е дека секогаш се обидува да обезбеди коцкари со нешто поинакво и нешто подобро. Сега ви нуди 5×4 ролна и 5×12 колосална вистински слот игра да го освојат големи награди од удобноста на вашиот мобилен телефон. Можете да го сметаат како две во една игра на слот кој може да ви помогне да се победи големи.

Премиерот атракции на овој игра:

Сите симболи во Спартак земјиште во наредени форма, бидејќи постојат две слот макари, еден е 5×4 а друг е 5×12 со 100 paylines. Тоа ќе биде многу забавно да се стави вашиот износот на магацинот, бидејќи ќе бидете наградени со џекпот, ако се успеа во слетување на добитна комбинација. самата тема игра привлекува коцкари. Спартак беше романскиот херој, кој беше првиот лидер роб, а подоцна стана легендарен гладијатор. Оваа игра ќе ве потсетува на тој голем воин и WMS се обиде својата најдобра форма да се развие играта во целиот живот Спартак.

Добро е да се игра на таблети и големи екрани:

Спартак гладијатор во Рим слотови бара големи екрани. Можете да го уживаат во многу подобар начин, ако го играат на таблета или лаптоп. На малите екрани не е лошо иако, бидејќи ќе продолжат да уживаат во величественоста на тема. Игра програмери не се компромис со темата на играта, бидејќи сите симболи се однесуваат на Спартак. музиката во позадина, исто така, се чини како битка звук што го зголеми интересот на коцкари.

Подгответе се за големи победи, бидејќи тие се неочекувани:

Спартак Гладијатор на Рим никогаш нема да ве изневери, бидејќи постојано земјиште некои големи симболи на ролна. Експертите велат дека коцкар може да добие некои големи победи во секое време, бидејќи тоа се очекува во оваа игра која може да се слета добитна комбинација повторно и повторно. Тој ви нуди 8 или повеќе слободен врти, ако ви земјиште на диви симбол на ролна, која добива се прошири на 5×12 ролна за подобрување на вашиот освојувањето износ. Тој ви нуди 8-20 бесплатни врти кои зависат од дивините да слета во репортажите.

Коцкари може да игра минимален залог на 0.50p и максималната залог износ од € 250. Максималниот износ на победа во оваа игра е 1250 по линија која е се склучи и ако имате среќа и да игра мудро.