Виножито богатство Макари злато

Врати се назад
Виножито богатство Макари злато

Barcrest ја објави најновата во серијата на Виножито богатство слотови, Богатството на Виножито: Репортажите на слот злато. Оваа игра има ирски тема како и претходните и има дури и повеќе бонус функции. Бидејќи ова е Не Задолжителни депозити Виножито богатство игра може да се игра оваа со слобода без да се грижиш на депозит. Слот може да се пофали на 100 paylines, заедно со широк спектар на бонус функции, кои се обврзани да ги задржи играчите возбуден.

Rainbow Riches Reels of Gold

За програмери

Barcrest е слот игра инвеститорот, кој е дел од Научниот Игри корпорација. Таа во моментов работи во врска со 20,000 слот машини во Велика Британија

За играта

Во Не депозитот кој се бара Виножито богатство игра има 5 макари и 100 paylines. Играта може да се репродуцира од толку ниско, како 50p по вртење за да колку што £ 100 по вртење. Стапката на RTP се движи од 94% и 98%. Играта е фантастичен една да игра ако сте во потрага за некои големи забава на низок буџет.

Играта е многу добро дизајниран со симболи најчесто се поврзани со темата. Мора леприконите, horseshoes, toadstools, виножита итн. И таму се вообичаени игри со карти симболи, како што се срцето, дијаманти и сл, кои доаѓаат во различни бои. Тематските симболи имаат повисока вредност од симболите на картичката.

Слот е богат со функции. Имате три различни видови на бонуси за разлика од диви симбол. прво, има круг на слободен врти кој се активира од страна растера балон. Овде можете да добијат опција да се избере еден од четири скриени избори. Бројот на слободни врти ќе добиете зависи од опцијата да изберат. Овде можете да добиете до 100 бесплатни врти. исто така,, тоа што е Не депозитот кој се бара Виножито богатство игра може да се заврши освојувајќи голем од овие бесплатни вртења.

Следна, има самовила бонус, која случајно се активира. Постојат седум различни бонуси од кои еден се доделува на време. Бонусите можат да вклучуваат дополнителни дивините, мултипликатори, бесплатни врти итн.

И, конечно, Постои голема можност на залог кој е круг бонус стандардно во секој Barcrest игра. Ќе се доделуваат 5 поврзани врти со дополнителни функции како што се повеќе дивините, повеќе тематските симболи итн.

Сето ова во комбинација со фактот дека ова е Не депозитот кој се бара Виножито богатство игра може да ви помогнат да го продолжи натпреварот побогат отколку што беа прво кога почнавте да ја играте.

Rainbow Riches Reels of Gold

резиме

Виножито богатство: Репортажите на злато е најдобар уште во серијата Виножито од Barcrest. Таа ги има сите состојки во вистинската количина да се забавен слот кој ви држи се враќа за повеќе. Друга причина мора да го Обидете се задолжителни Не Депозит Виножито богатство игра. Значи се онлајн и да го даде спин.