дивечот

дивечот е вистински пари слотови онлајн развиена од страна на IGT (Технологија Игри на среќа) која е популарна име во светот на казино игри. Темата на слот е врз основа на прекрасната природа на африканскиот континент, а животните кои живеат таму. На позадината на вистински пари слотови онлајн има една африканска џунгла под зајдисонце со прекрасен светол портокалов сјај. Саундтракот е силен и има типичен африкански шмек на тоа кој одговара на расположението на играта. На анимации се визуелно задоволство како што скокаат лав и многу повеќе. Играта има некои возбудливи бонус функции, за да го дофати вашето внимание.

игра

Патување на дивечот

дивечот е видео слот со 5 макари и 3 редови и се игра со 10 фиксна paylines. симболи слот се дизајнирани што се насликани слики и функција различни животни во Африканската џунгла. На високо ценет симболи се состои од слон, зебра, жирафа, носорог и тигар. на Диви симбол е лавот што се наоѓа на макари 2, 3 и 4 само. Диви може да се замени за било симбол освен растера. Растера симбол е на мапата на континент Африка . ниска вредност симболи се А, К, Q и J. минимална и максимална парички големина е 0.10 и 100 односно.

Игра карактеристики и бонус круга

ова вистински пари слотови онлајн can earn you some big rewards by offering special rewards like слободен врти и проширување на дивината.

  • Слободен врти - Тоа е предизвикана од слетување 3 или повеќе растера симболи насекаде на репортажите во текот на база на игра. слетување 3, 4 и 5 растера симболи, ќе ви обезбеди 10, 15 и 20 бесплатни игри, соодветно. Сите победи ќе се удвои и диви симбол е заклучен (ако некој) за да добиете повисоки приходи.
  • Проширување на дивината - Тоа е на располагање во текот на база на играта и да се активира од страна на добивање на диви симбол на макари. Диви на било ролна ќе се прошири за да се покријат дека целата ролна со диви симболи, а со тоа само ќе добиете големи победи.
  • Мултипликатор - ако успее да слета 5 или повеќе симболи тигар, ќе добиете 125 × својата првична залог.

Дознајте повеќе за нашите Прекрасно спектар на класични Slots!

Финале мисли

дивечот нуди многу мазни интерфејс со својата африканска тематските локација поддржан со прекрасни анимации и препреки саундтракот. бонус функција на слободен врти е белег на овој вистински пари слотови онлајн и има голем потенцијал за да заработите големи победи. It has an RTP percentage of 95% што е доволно за да им даде на овој слот шут. Ова е вистински пари слотови онлајн, кој сигурно треба да се обидат.