Леден дивината

Врати се назад
Леден дивината

те потсетува на филмот на Дизни, Леден дивината е поставена во убава позадина на мраз исполнето земјиште. ноќното небо на е осветлена со многу привлечни поларната светлина. IGT напојува вистински пари онлајн слот е големо уметничко дело и на инвеститорот помина надвор од патот со графиката на играта.

Диви игра Супер Бет

За програмери на ледени дивината

IGT се претвори во јавна компанија во 1981 и е заслужен за создавање на некои од најпознатите игра слот машини на сите времиња, од кои повеќето се сега борци онлајн премногу. ова вистински пари онлајн слот игра е уште една брилијантна игра да дојде од нивниот развој куќа.

За играта

ова вистински пари онлајн слот Играта доаѓа со стандарден пет ленти со 4 редови. Сепак, има вкупно 50 paylines достапна во оваа игра. Играта ви овозможува да се вртат на ленти од минимум облог од 50p по спин кој може да биде максимум 1000 да се вртат. на местото на настанот, играта е поставена во е неверојатно убаво да се погледне. Репортажите издвоите на замрзнати ледени рамка. врвовите на дрвото се покриени со снег, ѕвездите се облеана и поларната светлина се бара брилијантен во позадина. Сè што изгледа директно од филм Замрзнат. Симболите се тема базирани и вклучуваат Барс, снег був, круни, прстени, привезоци и икони пониска вредност картичка.

Другите карактеристики на овој вистински пари онлајн слот вклучуваат:

  1. Диви- Сите икони се претстават на репортажите тука исто така може да слета што се рангирани. Секогаш кога имате симболи повисока вредност пополнување на целосна ролна ќе добиете целосен Купишта дивините на следната спин. Откако спин е завршена, тие ќе се свртат кон нивната оригинална улога.
  2. слободен врти- За да ја активирате оваа функција,, ќе се бара да добие најмалку три икони поларна мечка растера истовремено. Како икони растера, исто така, се појави наредени, ќе може да има максимум 20 растура иницирање на оваа функција,. Бројот на слободен врти се зголемува за 2 со секој додаде икона, така и за 3 растура ќе се 10 бесплатни вртења и за 20 ќе примите 45 бесплатни врти. Но, тоа не е сè, исто така ќе имаат дополнителни дивините слетување за време на спинови. така, од вкупниот број на слободни врти на понудата може да биде голем 250.

Играј сега

резиме

ова вистински пари онлајн слот игра е визуелно привлечен игра која е за сите слободни врти и леплива дивините. Играта нуди импресивен RTP од околу 95.6%.