Шангри-Ла

Врати се назад
Шангри-Ла

Ако ви се допаѓа фантазии и бајките тогаш знаете дека тие се на пат во поинаков свет, светот на чиста фантазија. Таков е гламур на овој задржи она што го освои врвот слотови игра. Шангри-Ла се игра со своите пет макари и петнаесет paylines кои се плаќаат од лево кон десно. Играта е поставена во позадина на митски земјиште под голем хималајските планини. Голема храмот и мирна река тече околу него се погледне чудесната. древните азиски храмот музика во позадина нуди лековита сила на умот. За да поставите вашата облози, можете да изберете од 20p до максимум од £ 200 секоја спин.

Дознајте повеќе за нашите Прекрасно спектар на класични Slots!

За инвеститорот на Шангри-Ла

Оваа фантастична и шарени задржи она што го освои врвот слотови игра беше развиен од страна на следната генерација. Еден од водечките производители на онлајн казино игри во светот. Тие имаат многу награди освојувањето слот игри, кои им помагаат на луѓето да останат забавуваат и да победи носивост на награди.

За играта

Симболите на овој задржи она што го освои врвот слотови играта се бел тигар, лотос, носорог, слон, нож и храм. Бел тигар е на врвот плаќаат симбол со 500 пати вашиот удел, кога пет од ваков вид се појавува. срцето, клуб, лопата и дијаманти на картички се најмалку плаќаат симболи. Тие изгледаат како скапоцени камења и да се направи репортажите изгледа атрактивно. Постојат седум бонус симболи во оваа игра, три во игра и четири во ниво бонус. Тие се на девојката во рамка за слика, друг во оган запали рамка и златен молитва тркала. Постојат четири симболи овална форма со различни модели на нив и тие се појавуваат само во текот на бонус ниво.

  • Диви бонус: Девојката во рамка за слика е дива и замени за сите освен симболот за молитва тркала. Се чини дека само на ролна четири, три и две. дополнително, девојка во оган запали рамка се појавува како диви премногу. Ова ја подобрува вашата победа комбинации и ви помага да се добие подобро влоговите.
  • растера бонус: злато молитва тркало е карактеристика на овој растера задржи она што го освои врвот слотови игра. Три или повеќе на овој симбол слетување предизвикувачи нивоа бонус. Постојат четири карактеристики и се доделени по случаен избор секој еден од нив. Вие може да победи или 8 или 12 врти со гарантирани диви слетувања или карактеристики, каде што може да се победи удел од 15x до 100x за вашиот облог.

игра

резиме: Со различни бонуси и прекрасни графика, ова задржи она што го освои врвот слотови игра е најдобар во категоријата. Со малку среќа врти, лесно може да се победи големи удели на награди.