Биг Лесно

Врати се назад
Биг Лесно

Ако сте љубители на музиката, џез музиката особено тогаш сигурно ќе падне во љубов со Биг Лесно слот игра. ова задржи она што го победи слотови сајт Играта се базира на гроздобер џез ерата кога беше популарна работа во ноќни клубови. Оваа игра има елементи кои му даваат на увид на оние златни години. Можете да играте тука со стандардни пет макари и три реда со 20 залог линии, кои може да се прилагоди како на изборот. Постојат голем број на песни кои можете да уживате додека играте. Репортажите се поставени со поглед на улица која има неонски сјај реклами надвор од клубовите. Обложување тука започнува со само 0,01 £ и може да го зголеми вашиот влоговите до £ 100 секоја спин.

За инвеститорот на Биг Лесно

Оваа шарени џез-тематските задржи она што го победи слотови сајт игра беше развиен од страна на IGT. Тие се многу познати за стотици нивните популарни слот игри и броевите се само расте поголем секоја недела. Тие, исто така се наведени во престижниот NASDAQ и NYSE, кој покажува нивниот успех и посветеност на казино игри.

За играта

ова задржи она што го победи слотови сајт Играта нуди визуелни и музички третира на играчи. Симболите тука се состои од прекрасна дама пеење, човек дува труби, клучеви за пијано и саксофон. Пејачката е на врвот плаќаат симбол со педесет пати плаќа на вкупно заработите вашиот долари. Нискиот плаќаат оние кои се на чинија со школки и јастог, една чаша виски, концерт во живо покани, пост светилка и на улица. Симболите да ви помогне да победи од бонуси логото на играта и слика на половина месечина.

  • растера бонус: Симболот на месечината е карактеристика на овој растера задржи она што го победи слотови сајт игра. Меѓу три и пет слетувања, може да се победи 4x до 20x залог мултипликатори.
  • Диви бонус: Симболот на логото на играта е дива и таа ги опфаќа сите освен симбол растера. Пет низ дивините на payline дури и да ви даде огромна награда од 50x на вашиот залог износ.
  • бесплатни врти: Симболот на диви, исто така ви помага да го освојат бесплатни врти во оваа игра. Со три до пет слетување на дивите, може да се победи 8-25 слободни врти заедно со победа мултипликатори помеѓу 2x и 10x.

резиме: Со разни возбудливи бонуси и scintillating графика, ова задржи она што го победи слотови сајт игра ви помага да се победи големи. Музиката е навистина забавни во оваа игра и ќе можат да се релаксираат на својата мелодија премногу.