Златен џунглата

Врати се назад
Златен џунглата

01Зарем не сте љубопитни со името на слот Златен џунглата? Имаш сите причини да биде. Ова казино слободен врти Не депозитот кој се бара слот игра носи да ви се огромен број на форми на богатства кои што некогаш може да се мисли на.

Украсување на репортажите се златни порти, статути, златни престоли, артефакти, златни прстени вграден со скапоцени камења и се и сешто од злато. Ова казино слободен врти не е потребен депозит слот е направен со индискиот историската тема. Индиската историја е познат од страна на големите империи на богатите индиски кралеви кои се пофали на богатството во секоја смисла на зборот.


манична Милиони

За инвеститорот на Златна џунглата

IGT се залага за меѓународна игри технологија, една американска компанија која има многу прекрасни кредити на своето име во името на слот игри од 2006. Нејзиниот графички уметници се добро посветен тим на професионалци, кои секогаш имаат за цел создавање најдобар квалитет слотови со high-end анимации и држава на уметноста технологија.

За играта

Диви и растура имаат фер удел значење да се донесе огромен победи директно во вашиот џеб. Па што се низа / комбинација на симболи што треба гледање на сликата?

Првите нешта прво, Златен џунглата слотови казино слободни врти не е потребен депозит игра има 50 paylines создавана во текот на 5 макари. Обложување започнува од 50p спин до £ 1500.

Симболи камења за украсување на ленти скапоцен камен, артефакти како мечеви, headpieces, убава златна раскошен кутии, слон статуи, и Голден Гејт. Топ симбол бонус е 2 симбол нејасна тигар сликата која има капацитет да се размножуваат вашиот удел од 40 кога забележал 5 низ макари.

статуа на слон е дива додека Златниот храм портата е симбол растера.


Златен џунглата

статуа на слон е дива додека Златниот храм портата е симбол растера.

Меѓу карактеристиките на казино слободен врти Не депозитот кој се бара игра, преглед ќе биде некомплетна без споменување на Дивиот Престој, 4 игра функција. тука, треба да се соберат 4 Идол Статуата диви симболи за да се направи диви макари заклучен на вашиот екран. Заклучена ролна останува за следниот 4 се врти да се создаде страшни комбинации победа за вас. Потоа, тука доаѓа бонус функција на слободен врти кое се активира со знакот за растера како и во повеќето казино слот слободни врти Не депозитот кој се бара игри. Прв меѓу 3-5 растура прави да изберете од следниве опции:

3 растура: 15 слободен врти со макара 3 Да се ​​биде заклучен

  • 6 слободен врти со ленти 2 и 4 заклучен
  • 2 слободен врти со ленти 1, 3 и 5 заклучен
    4 растура: 30 слободен врти со макара 3 Да се ​​биде заклучен
  • 12 слободен врти со ленти 2 и 4 заклучен
  • 4 слободен врти со ленти 1, 3 и 5 заклучен
    5 растура: 75 слободен врти со макара 3 Да се ​​биде заклучен
  • 30 слободен врти со ленти 2 и 4 заклучен
  • 12 слободен врти со ленти 1, 3 и 5 заклучен

така, само изберете што комбинација најмногу ви одговара и сте добро да се оди по патот на богатство!


манична Милиони

резиме

А десет на десет слот со ниска до средна варијанса погодна за сите спектар на избор на играчите, IGT уште еднаш постигна голем хит со Златна џунглата слотови казино слободни врти без депозит.