мега moolah

Врати се назад
мега moolah

Слот за игра на мега moolah со Microgaming Inc. е полн со сите кои се потребни за да ви elate на јадрото со обезбедување на искуство разлика дали тоа би можело да биде вашиот прв или ако сте биле во редовен посетител на слот игри зона казино. Во различни графика, дури и со просечна RTP на 88.12%, успева да привлече играчи се должи на прогресивни Джакпот функција во тоа што нуди која може да биде животот се менува за некои среќници докаже.


мега moolah

За програмери

Microgaming Inc. е целина и единствен сопственик на овој неверојатно направена слот игра- мега moolah. На тим од програмери се со седиште во Остров на Човекот, која е мала зависност круна меѓу Англија и Ирска. Низ нивната палета лежи целиот спектар на игри создадени од теми како животни, самовили, кукли, шпиони, водни тела, историја, а што не! Така, тие ветуваат дека надвор и од уживање на играчи со различни интереси, во нивните игри.

За играта

Мега moolah се поставени низ во 5×3 ролна сет. Со дваесет и пет paylines, тоа не е многу тешко за еден играч да заработат некои брзи пари, бидејќи правилата се исто така прилично едноставна. Таа, исто така, има дополнителни тркалото на среќата мега бонус со кој можете да заработите ако се погоди точниот број на покажувачот на тркалото.


мега moolah

Дивите симбол или лавот обезбедува мултипликатор од 2x пари за победа ако се чини најмалку во еден сет од два во активен payline. Појавата на 2, 3 или 4 лавови во победничка линија ќе заработува 15, 125, и 1500 пари, соодветно. се движи обложување од 1 до 5 по payline. исто така,, ако диви јавува во која било од победничката линија, износот на победа добива двојно.

Позадината спотови бујна зелена шума со симболи на животни како жирафите, слонови, антилопи, биволите, зебри, и мајмуни подрипнувајќи на групи на ролна. Симболот за распрскување на мајмун помага во генерирање на 15 слободен врти, ако најмалку 3 од нив се појавуваат заедно. Играчот може да добиете дополнителни бесплатни врти на врвот на овие 15 ако мајмуни повторно се појави во собата на 3 во текот на првиот сет на слободен врти игра. Карти за играње од девет до ace исто така се користат како симболи во оваа игра. исто така,, износот на обложување добива три пати во текот на слободен врти круг.


мега moolah

пресуда

На upsurging интерес во овој слот јасно доаѓа како резултат на домаќин на бонус функции во оваа игра, мега џекпот докажува како шлаг на тортата. Играта е привлекување на многу љубители на казино во светот.