Зевс Бог на громот

Врати се назад
Зевс Бог на громот

само нови играчи. Минималниот депозит £ 10 на сите 3 Добредојдовте понуди. Макс бонус 500 £. само Слот за игри. 30x wagering барање и Т и С се применуваат.

Зевс Бог на громот од страна на Научниот игри е на располагање со многу Мобилни Казино Добредојдовте бонус во различни казина. Имајќи 5 макари, 4 редови и 30 paylines, овој слот се базира на античките грчки богови тема. Небото и грмотевици Бог во античка Грција- Зевс е централниот лик на овој слот. Тоа е сосема познато во светот на вистински казина, и сега е достапен на интернет со додадена прогресивни џекпот функција.

Карактеристики со голема Мобилни Казино Добредојдовте бонус

playnow_slotfruity

Постојат многу слотови врз основа на грчкиот бог Zeus.There се три тркала присутни над макари. Позадината на слот изгледа неверојатно и создава задумана атмосфера кога Зевс се појавува со темни облаци грмотевицата.

Игра оваа Мобилни Казино Добредојдовте бонус со минимум од 0.10p до максимум од £ 500. Монета деноминација оди од 0.01 до 1. Поставете дополнителни залог со додадена зголемува со притискање на "Екстра Бет". Завртете го макари или притиснете на копчето "Autospin" да ги споделите со репортажите се вртат автоматски.

Сите симболи на висока вредност се поврзани со темата која вклучува Зевс, орел, лав, гром Болт, вазна и неговиот венец. The literals J, П, K и А се симболи на ниска вредност.

Зевс храмот Златен е дива која се појавува само на ролна 2, 3 и 4. Тоа може да се замени сите други симболи за да формираат добитна комбинација и сите победи двојно ќе се зголеми во текот на ова време.

Старогрчки Мобилни Казино Добредојдовте бонус

Тркалата на Fortune: Три тркала присутни над репортажите се активира кога три или повеќе соседни позиција ролна покажува позадина наместо на секој симбол. Наградата ќе зависи од бројот на ленти кои покажуваат позадина кои се како што следува:

  • Појавувајќи се во три репортажите : Вие ќе добиете еден бесплатен спин со 4 до 5 додаде дивините или 5 до 7 бесплатни врти или Мини или Мала џекпот.
  • Појавувајќи се во четири макара: Вие ќе добиете еден бесплатен спин со 5 до 6 додаде дивините или 10 до 12 бесплатни врти или помали или поголеми џекпот.
  • Појавувајќи се во пет Макари: Вие ќе добиете еден бесплатен спин со 6 до 12 додаде дивините или 15 до 50 слободен врти, односно градоначалникот, Мега или Гранд џекпот.

Дополнителни Бет: Дополнителна опција залог функција ќе ве чини 50% повеќе во зависност од вашиот облог износ. Ова ќе се надополни на Fortune тркало на едно ниво кога е активирана функцијата и ќе додадете дополнителна диви симбол во функција ", додаде дивината".

Лото топка бонус понуди на Pocket овошен Казино

Финале мисли

Зевс Бог на громот е еден од најдобрите слотови од серијата Зевс, бидејќи на своите квалитет на графика и око-фаќање на позадина. Ова е на располагање со Мобилни Казино Добредојдовте бонус and the progressive jackpot feature takes the RTP to 96.05%.