Гонг Кси Каи Фа

Врати се назад
Гонг Кси Каи Фа

Кинеската нова година е како најголема партија на Земјата. Таа се прослави со повеќе од една милијарда Кинески целиот свет со многу празнична страст. И ова слот игра од IGT е токму врз основа на кои. Всушност значењето на Гонг Кси Каи Фа себе е Среќна нова година. Како фестивалот се базира на играта е голема, забава и забавни. исто така,, оваа игра не малку повеќе од само се забавува, ќе го добиете шанса да победи на ладно 8 милиони долари. Тој е еден од најдобрите онлајн слотови Велика Британија.

Gong Xi Fa Cai

За програмери

IGT или меѓународен игри технологија е слот игра инвеститорот која има седиште во Лас Вегас, Невада. Тие биле во овој бизнис за доста долго време и имаат голем број на познати слот игри во списокот како 100k пирамида и на Да Винчи Дијамантите. Нејзините игри функција во најдобрите онлајн слотови Велика Британија

За играта

Тоа е онлајн слот игра видео со 5 макари и 50 paylines. Играта има ориентален тема, суштината на кој е заробен прекрасно и во дизајн и графика на играта. Симболите се сите поврзани со темата. Имате змеј Pinata вреди 100x вашето прашање, Koi крап во вредност од 125x, Феникс во вредност од 200 пати и конечно жолт и зелен змеј, тоа е вреди да се масивни 500X. Потоа, се разбира има диви симбол, кој дејствува како замена за сите други симболи освен симбол растера. Исто така дивината е во вредност од 600x удел во случај да слета 5 од нив на макари. Тоа е еден од најдобрите онлајн слотови Велика Британија прави

 

Таа има бонус круг бесплатен спин кој се активира од слетување растера симболи на репортажите 1,3 и 5. Бројот на слободен врти ќе се промени секој пат кога ќе ја принуди на функција како што е одлучено по случаен избор.

Но, најдоброто нешто во врска со слот Гонг Кси Каи Фа е круг на џекпот. Оваа функција е случајно предизвика еден и има 4 нивоа. Освојувањето на 4-то ниво ќе заработува на џекпот на 8 милиони долари. Не е чудо што тоа е еден од најдобрите онлајн слотови Велика Британија

резиме

Gong Xi Fa Cai

Гонг Кси Каи Фа е слот со висок рејтинг нестабилност. Играта е особено насочена кон оние играчи кои сакаат возбудата на високо играта ризик. Но, тоа не значи дека другите не можат да уживаат во оваа игра. Доколку играчите се обложуваат мудро, тие би можеле да имаат многу забава игра оваа игра, без да се грижиш за своите паричници. Обиди се со оваа – Тој е еден од најдобрите онлајн слотови Велика Британија