Опасност висок напон

Врати се назад
Опасност висок напон

Опасност висок напон е инспириран од 2002 хит песна на истото име од Електрично Шест, американски рок бенд. ова Најдобра Slots бонус Мобилни Играта доаѓа со две бонус круга, кои му даваат многу награди.

За програмери на опасност висок напон

Се наоѓа во Австралија, Големи време Игри на среќа која е исто така познат како BTG е еден од помалите компании во онлајн игри индустрија. ова Најдобра Slots бонус Мобилни Играта исто така е развиена од страна на нив.

playnowbutton

За играта

Шест макари со четири реда слот, ова Најдобра Slots бонус Мобилни игра ви обезбедува со ум-преголема 4,096 начини на кои можете да поставите вашата залог и да победи премногу. Бидете подготвени да се добијат некои фантастични победи со создавање на необични комбинации. ова Најдобра Slots бонус Мобилни игра ви овозможува да се обложуваат од 20p да 500 за секоја спин од било каде, во секое време на сите поголеми уреди како десктоп, лаптоп, smartphone и таблета. Иконите пониска вредност се претставени од страна на стандард симболи картичка 9, 10, J, П, К, и а. Разни симболи како сјајот топки, камбани, tacos, черепи, и срца се симболи на висока вредност во оваа игра. Постојат два диви икони премногу во овој слот и сите тие носат возбуда на игра.

Другите карактеристики на овој слот вклучуваат:

  1. проширување на дивината- Две диви икони се појавуваат само во ролна 2 и 5. Тие се прошири, да се покрие целата ролна и го замени други симболи. Иконата на диви оган ќе го замени други икони за да се создаде голем број на победи. Електричната диви, исто така, ќе го замени други икони, но тоа, исто така, ќе добиете еден 6 пати мултипликатор на победа.
  2. слободен врти- Срцето е иконата растера. Тоа го активира оваа функција, и ви овозможува да изберете помеѓу две слободни врти функција.
  • Портите на пеколот слободен врти- Оваа функција ви дава 7 бесплатни врти плус случаен симбол како диви за целото времетраење на функцијата,. Ќе добиете дополнителни три слободни врти за добивање на една цела ролна покриени со леплива дивините. На слободни врти може да оди до 19 во овој круг.
  • Висок напон слободен врти- Оваа функција грантови 15 бесплатни врти. Ако ви се наредени дивината во текот на оваа функција, тогаш ќе ви биде награден со до 66x множител.

Дознајте повеќе за нашите Прекрасно спектар на класични Slots!

резиме

тоа е музички слот кој доаѓа со две акција спакувани слободен врти бонус круга. на Најдобра Slots бонус Мобилни играта исплата на играчите е околу 95.67%.