Волшебникот од Оз - Патот на Емералд Сити

Врати се назад
Волшебникот од Оз - Патот на Емералд Сити

Волшебникот од Оз - Патот на Емералд Сити е без депозит слободни врти игра со единствена тема врз основа на оригиналната 1939 блокбастер филм со истиот наслов. Оваа бајка тематските слот игра има три ленти со девет активни начини залог да победи од. Репортажите се поставени со прекрасната живописна позадина на познатиот жолти тули пат кој води до голема Емералд Сити. Можете да наведете некои весели музика земени од оригиналниот филм резултати. Играта нуди шарени и авантуристичко патување на една млада девојка Дороти и нејзината потрага да се најде на голем волшебник. Играта има граница обложување на 35p до £ 70 секој се вртат.

За инвеститорот на Волшебникот од Оз - Патот на Емералд Сити

овој прекрасен без депозит слободни врти слот игра базирана на популарната бајка Филмот е создадена од Научниот. Со повеќе од две децении на огромното искуство и повеќе 250 игри создадени досега, нивниот број е само расте поголем секој месец. Тие сега се на првите десет водечките во светот.

мобилни Казино

За играта

Симболите на овој без депозит слободни врти Играта се состои од логото на играта, смарагд град гледање, црвен број 7, двојно бар, трокреветни БАР и симбол еден бар. На врвот ценет симбол е логото на играта со која се плаќа 143 пати на вкупната количина залог со три од ваков вид слетување на макари. Постојат два други симболи за да ви помогне да победи на бонус функции. Тие се зелени смарагд камен и патот до градот Емералд.

  • Диви бонус: Симболот на гледање на Емералд Сити е дива на овој без депозит слободни врти игра. Дива е дива за сите симболи на слот освен симбол бонус смарагд камен.

  • растера Функција: Симболот на зелени смарагд камен е растера тука. Со три или повеќе од ваков вид на ленти, може да предизвика некои бонус игри. Постојат седум различни бонуси и ќе бидат доделени на ниту една од нив по случаен избор. Тие содржат бонуси како леплива дивините, мултипликатори, бесплатни врти, парични награди, повеќе награди и возбудлива други изненадувања. Овие бонуси може повторно да се активира било кој број пати.

резиме: Со мноштво на бонус изненадувања за победа од, ова без депозит слободни врти слот игра е најдобар во категоријата на три репортажите формат. Враќањето на играчот на оваа игра е 96% што е прилично добар за слот вака.