Пари Стакс

Врати се назад
Пари Стакс

само нови играчи. Минималниот депозит £ 10 на сите 3 Добредојдовте понуди. Макс бонус 500 £. само Слот за игри. 30x wagering барање и Т и С се применуваат.

Пари Стакс е исклучително јасна игра која е забавно за играчите како што е едноставно да се игра. Во игра е исто така многу едноставно без екстравагантни карактеристики кои може да се зголеми уште повеќе со активирањето изборен дополнителна функција. Играта може да се игра и да се ужива во Овошје Казино сајтот.

За програмери за паричните Стакс

Водечки творец и инвеститорот во меѓународната лотарија и лиценцирани игри индустрија, научни Игри, има развиено многу супериорен квалитет на онлајн казино игри. Оваа игра е развиена од страна на компанијата и на располагање да се игра во Овошје Казино сајтот.

За играта

Во игра на играта е прилично едноставен и вклучува 5 макари со 10 paylines на почетокот. екранот на играта е прилично едноставна, но во игра добива возбудливо кога репортажите почнат да се вртат. Опсегот на овој Овошје Казино сајтот играта е 0.10 до 400 кредити на вртење. Кога е залог 2 кредити, 20 paylines станат активни во тоа време. Репортажите имаат само големите X знаци, лента со икони и седум, како основни симболи во овој Овошје Казино сајтот игра.

Другите карактеристики на овој Овошје Казино сајтот слот се:

  1. Диви- Џокер е дива симбол на оваа игра која е замена за сите други симболи, со исклучок на Златен круг бонус симбол да се создаде повеќе шанси за победа.
  2. Голем залог Игри- Ова е изборен функција која може да се активира по случаен избор од вас. Играчите пет врти во оваа функција, кои имаат 30 paylines на кој можете да добиете на исплата. Тоа ја подобрува вашата шанси за победа неверојатно. Исто така, постои веројатност за активирање на функцијата за слободен врти бонус во текот на оваа функција.
  3. слободен врти- Слетување на Златен круг бонус симбол на сите пет ленти во текот на истиот спин предизвикува оваа функција. Постојат празни слотови на врвот на секоја од репортажите. Секој пат кога ќе слета на растера, на празен слот на врвот на тоа ролна добиваат ист број на растура. Бројот на растура имате во сите оние слотови ќе се утврди бројот на слободни врти добивате. Секоја дополнителна растера икони слетување на репортажите кога функцијата се игра ќе ви даде дополнителна слободни спин. Одреден број на растура исто така може да добие пет пати мултипликатор.

резиме

Пари Стакс е совршен за сериозни играчи кои се чувствуваат удобно со лесни правила, неколку бонус круга и на едноставна игра, но би сакале игра која има голема победа потенцијал.