Ivanhoe

само нови играчи. Минималниот депозит £ 10 на сите 3 Добредојдовте понуди. Макс бонус 500 £. само Слот за игри. 30x wagering барање и Т и С се применуваат.

Ако се залага за некои прекрасни долари, овошје казино слотови има совршена работа за вас! Оваа популарна производство Elk ве враќа назад во ретро дена со совршено соединување на иновативни карактеристики, трендовски слот машина, и кадифен матрица точка. Тоа ти овозможува да игра врти со леснотија во 5 различни нивоа да се победи некои лукративни количини.

playnowbutton

 

За програмери на Ivanhoe

Elk Studios развива неверојатни овошен казино слотови со состојба на модели на уметноста и алгоритми на површина неверојатни анимации. Инспириран од романот на Сер Волтер Скот, Во студиото има излезе со оваа игра има ретро допир. Инвеститорот е познато за создавање ликови кои се живи, преку своите иновации.

За играта

Тој ви нуди совршена игри искуство, заедно со врвот добивки класа. Ова е еден од топ овошје казино слотови имаат функции како:

  • Stake-The game is powered by 3 макари во комбинација со 17 плати линии. Можете да ја играат почнувајќи од 20p на спин до £ 100 низ уреди како лаптоп компјутери, паметни телефони, и компјутери.
  • Symbols – The fruit casino slots are based on the comeback of the King as Ivanhoe се бори со Ричард да му се врати на тронот. На слотови имаат симболи како лубеници, цреши, круни, лимони, сина 7S, црвена 7S, барови, популарна бели и црвени знамиња за да добиете преку функцијата бонус игра атрактивен.
  • Bonus levels – It has got 5 различни нивоа на бонус, која може да се види на екранот на матрични. Тоа наликува на заеднички pinball машини ретро стил. Вие може да победи на бонус функција само ако може да се добијат симбол бонус за секој од 3 макари. По освојувањето на збир на монети, можете да се подготвуваат на повисоко ниво на предизвиците со зголемувањето на множители. Со дополнителни бесплатни врти, може да се повратат од престолот Ричард да ја врати круната.
  • Free spins -This овошје казино слотови игра ви дава бесплатни врти со круна дејствува како дива која ја заменува сите други икони, освен растера. Додека во првите 2 нивоа, ќе се очекува да освојат најмалку 25 пати она што е вашата удел. Во следните 2 нивоа, ќе морате да победи 200 времиња. Во крајна ниво, може да се торба 3000 времиња.
  • Multipliers-It helps you with multipliers starting at 2x and adding up by 1 во секое ниво. Може да се постигне максимум 6x во нивото на завршната.

игра

резиме

Таа е една од најпопуларните овошје казино слотови со РТП на 96.3% и е единствен со висок варијанса кои ви даваат можност да се победи речиси 500 Времето вашата почетна прашање.