7'S за да Брн

Врати се назад
7'S за да Брн

само нови играчи. Минималниот депозит £ 10 на сите 3 Добредојдовте понуди. Макс бонус 500 £. само Слот за игри. 30x wagering барање и Т и С се применуваат.

Не сите слот машини носат различни бонус круга, растура и дивините. 7Е да Брн е една таква симплистички мобилни слотови игра која претставува класичен тема многу добро.

За програмери на 7 е да Брн

Научни Игри обезбедува слотови кои се фалат со супериорна технологија и нудат возбуда на играчи. Компанијата беше првиот да се создаде безбедна инстант лотарија игра уште во 1974.

За играта

спектар на обложување се предвидени со оваа онлајн слот е 25p да 2 да се вртат. дополнително, имате избор на Hi ролери врти тоа ќе ги чини 20 за пет врти со дополнителни бенефиции. Има само три макари и пет фиксна победа линии во оваа онлајн слот. Повеќето од симболите се во парови и вклучуваат портокали, цреши, лубеници, двојно барови, ѕвезди, камбани, сливи, лимони. Освен овие икони, има 77 иконата во црвена боја, а исто така, жешка горење 77 icon. И нормално 77 симбол и на согорувањето 77 чин симбол како дивините, како замена за сите други симболи. Главната разлика помеѓу двете е исплата тие ги нудат,. Додека нормалните 77 икона на добива 100 пати џекпот за слетување на три од нив, на победа линија, согорувањето 77 икона награди вас 250 пати од џек-потот за добивање на три за победа линија. За разлика од други онлајн игри, тука е играчите кои ќе се одлучат дали сакаат да игра било која дополнителна функција.

Изборните дополнителни функции во оваа онлајн слот вклучуваат:
1. Здраво ролери врти- Овие високи напојува вртења ќе ве чини повеќе од стандардната залог и да добие половина од нормалната награда. Сепак, постои поголема шанса за добивање на повисоки победа можности како овие пет Hi ролери врти имаат согорувањето 77 икони замена за сите други икони.
2. Gamble Функција- За време на спин, играчите можат да одлучат да ја користат опцијата Gamble. Да ја искористам оваа опција, едноставно кликнете на копчето Gamble кога спин е во тек. Ќе го добиете 2x исплата ако победи и ако не победи, тогаш ништо не се менува.

игра

резиме

Оваа онлајн слот е некомплициран игра која им овозможува на играчите да ги преземе повик ако тие сакаат да одат за бонус круг или не. Враќањето на процентот играч понудени од страна на овој мобилен игра слотови е 95.10%.