Тед

Може да биде запознаен со Тед од 2012 комедија филм со исто име и него заедно со другите елементи на филмот е инспириран ова Плаќаат по телефон Бил Slots.

За програмери на Тед

Скицата разви оваа Плаќаат по телефон Бил Slots. Компанијата е позната за создавање на различни уникатен тематските слот машини за земните и онлајн казина.

За играта

ова Плаќаат по телефон Бил Slots се игра со пет ленти, четири реда и 20 фиксна paylines. Една партија се одвива во позадина додека главниот лик спие на софата меѓу празни лименки пиво. Симболи на репортажите се Лори, лебед, пивски шишиња, бонг и игра логото за разлика од карти за играње.

На различни карактеристики на овој Плаќаат по телефон Бил Slots се:

 • Гром пријателите бонус- Ова е инициран од страна на добивање на 3 или повеќе бонус икони. Ти се вртат тркалото на среќата за да се утврди кои функција ќе се доделуваат.
 1. Бар индексирање бонус- Овој одбор игра ви овозможува да се соберат мултипликатори, дополнителни награди и потенцијален влез на големи пари бонус.
 2. Флеш слободен врти- Оваа функција ви овозможува да игра на нов 5×4 во собата на репортажите каде што ќе добиете дополнителни награди, бесплатни врти, и додаде дивините.
 3. Супер Март слободен врти- Пет слободни врти се доделуваат каде еден супермаркет подвижна лента со диви икони се движи во позадина.
 4. Тркало на Fartune- Можете да изберете да доведе симбол за да се откријат мултипликатор поттик, arrow или завртете го воланот за да евентуално се добие бонус големи пари.
 5. Големи пари бонус- ви дава влез во бонус круг на големи пари, каде што се наградени со минимум еден огромен мултипликатор на вашиот вкупен удел.
 • изменувачи- Тој може да се нагоре за време на редовните игра и да ви даде некој од шесте карактеристики.
 1. Ласерски пиштол дивината- Тој пожари ласер кон макари вртење симболи диви.
 2. пиво редеа- Тој испушта пиво на победа комбинации и создава нови комбинации победа.
 3. Психоделичен Супер Спин- Тој дува чад со неговата бонг и додава многу главни икони лик кој се трансформира за да се создаде идентични симболи.
 4. Психоделичен Bonus Зголемете – Чадот додава дополнителен бонус симболи за да ги подобри вашите шанси за активирање на Главната карактеристика.
 5. Психоделичен Величествениот Спин- Откако чадот ја укина, три репортажите се комбинираат за да се создаде огромен ролна и даде огромна икона
 6. ТВ далечински Симбол редеа- Тој smashes далечински копчиња по победа да ви даде respin со оние симболи кои престојуваат во нивното место.

резиме

ова Плаќаат по телефон Бил Слотs е преплавени со бонус функции со колку што 6 случаен избор и 5 Главната бонус статисти кои ви даде RTP од околу 95.81%.