По желба на џекпот

Врати се назад
По желба на џекпот

Бајките се популарни теми слот игра со голем број на познати бајка-тематските слотови околу. Повеќето од овие слотови се базира на една бајка, но што ако има слот игра која се елементи од сите од најпопуларните приказни и ги комбинира во една? Па, тука е желбата По слот џекпот од планот на игра. За да дознаете повеќе за овој, чита на.

Како да играш?

По желба на џекпот е 5 ролна, 3 редови, и 20 paylines слот игра. Може да се обложуваат толку ниско, како 20p на вртење, како и високо како £ 200 годишно се вртат во оваа игра. За да почнете да играте оваа игра ќе мора прво да го поставите вашиот облог како ќе го направи во било кој друг слот игра. За тоа, се што треба да направите е да притиснете нагоре или надолу стрелките на јазичето Вкупно Залог на дното на екранот, пред да ја добиете посакуваната залог е поставена. Тогаш сите што го напуштиле е да кликнете на копчето за вртење.


Игра-сега-Батон

Играта има многу бонус функции кои плаќаат доста со тоа што не е точно може да се очекува чести исплати во текот на база на игра. Оттука играта е испарливи еден, но тоа, исто така, ги наградува оние играчи кои имаат трпение да чекаат околу додека карактеристиките бонус умирам. така, тоа е подобро да бидат трпеливи додека играте оваа игра.

Како да играш

чевли Пепелашка, замокот, Златна харфа итн сочинуваат поголем симболи вредност на играта со оглед на симболи пониска вредност се традиционалните симболи на картички. Играта исто така има неколку бонус симболи. Тие се симбол на жаба, кој е дива и симбол на книгата, кој е распрскување.

симбол растера делува како причина за бајката бонус. За тоа, што треба да слета 3 на овој симбол на макари 1,3 и 5. Тогаш ќе биде побарано да изберат меѓу еден од следниве бонус круга.

Rumpelstiltskin зделка создателот – Тука ќе се нудат повеќе се занимава и побара да се избере еден. Можете да одбиете до 5 се занимава во овој мини игра.

Сакаат по Джакпот

Rapunzel слободен врти – А бесплатен врти круг со принцот на ролна 5. Тој се искачи на кулата, зголемување на вашата мултипликатор со тоа.

Три Little Pigs слободен врти – Тука ќе се даде одреден број на бесплатни врти со свинска дивините.

Џек и Beanstalk – Трансферот на грав да се направи Beanstalk расте. Се достигне врвот да се најде златна гуска јајца.

Сите мини игри се возбудливи и понуди големи награди, па е тешко да се избере помеѓу нив. така, среќа на кој!!

Чекај, оваа игра има, уште повеќе, да понуди во однос на бонус функции со бонус самовила кума. Ова е случаен функција, каде што се бара да изберете помеѓу 3 orbs да се добие бонус игра.

игри бонус се базира на повеќе бајки како Пинокио ​​и нудат дивините, слободни врти и влез во бајката бонус итн.


Игра-сега-Батон

резиме

Дури и ако се исчистат сите онлајн казина, тоа ќе биде тешко да се најде слот игра која е повеќе функција богати од Желба По Джакпот. Само кога ќе почнам да размислувам на играта ви ја даде сите што има да понуди, тоа ви дава уште повеќе. Ова е слот кој е дефинитивно вреди да се вртат.