џунгла Дух

Врати се назад
џунгла Дух

Ја играат слот игра досега направи да се чувствувате како да сте на кралот на џунглата? Па, овие слотови се задржи она што го освои Велика Британија игра ви дава токму оној вид на искуство. џунгла Дух: Повикот на дивината не е шега, но шума кои изобилуваат со богатства, кои може да се победи. Со мирна, но длабока и темна џунгла во позадина, оваа игра е ништо помалку од еден подлец на авантура. Постојат ѕверови кои постојано впечатливи во вас со рика и бесот што го прави вашиот гејмерски искуство возбудлива еден. Еден куп на светулките држи лета по екранот што изгледа апсолутно магичен.

Buster Blackjack

За инвеститорот на џунглата Дух: Повикот на дивината :

Инвеститорот е NetEnt кој е многу популарна за креирање Слот за игри со воодушевувачки теми и умот-дува графика за да се намами вашиот ум. Тие имаат некои од најдобрите слотови се задржи она што го освои Велика Британија игри кои може да се ужива и да победи некои големи награди кои може да бидете Богата.

За играта

Постави во позадина на средината на густа шума, можете да видите на слотови тркалање со некои неверојатни симболи кои не сте привлекување. Постојат пет симболи висока вредност во овој слотови се задржи она што го освои Велика Британија игра; Тигар, крокодил, кобра, носат и слон, заедно со играње карти од 10 до А. Тигарот е највисоката вредност на сите пет од нив на payline кои ви награди 150 пати вашиот удел. Оваа игра нуди 1024 начини да се победи со неверојатни бонус функции како проширување симбол, пеперутка поттик и растера.

симбол за проширување: Како што сугерира името сите симболи на игра, освен растера се прошири и на неговите соодветни макари. Ова се случува кога било симбол со блескав пеперутка на тоа се појавува заедно со било добитна комбинација. позлати симбол на пеперутка потоа ќе се прошири на целата ролна прават вашите добивки поголеми и подобри. Можноста е тука може да има повеќе од еден симбол, кој може да се прошири и кога пет такви тигар симболи се прошири на сите заедно, ти Победи 1024 пати вашиот удел.

растера: Во овој слотови се задржи она што го освои Велика Британија симбол растера е претставена со лотосов цвет и три или повеќе од овие може да додели сте слободни врти. Ако ви се 4 или 5 врти, тогаш можете да освоите 15 или 50 пати вашиот удел во прилог на бесплатни вртења. За бројот на слободни врти, вие всушност треба да изберат кои себе и можете да изберете 4, 8, 12, 16 или 20 спинови. Еден помал број на вртења ќе добива повисоки победи вредност, а 20 врти само ќе ви даде помал износ победи.

Buster Blackjack

резиме: Овие слотови се задржи она што го освои Велика Британија игра нуди најголем број на можности за мега и супер мега победи што може да победи илјадници фунти во пари. Минималниот влог во оваа игра е 20p и максимална од £ 100 по вртење.