дама на Египет

Врати се назад
дама на Египет

само нови играчи. Минималниот депозит £ 10 на сите 3 Добредојдовте понуди. Макс бонус 500 £. само Слот за игри. 30x wagering барање и Т и С се применуваат.

10 макари и 9 payline слот, дама на Египет ќе ве натера да го посетиме античкиот земјата на Египет, каде што најмоќните жени Клеопатра е на власт. на сметка по телефон слот машина е сосема неконвенционален игра која се одликува со брзина на центрифугата Активни Макари.

Лото топка бонус понуди на Pocket овошен Казино

За програмери на дама на Египет

ова сметка по телефон слот машина се напојува со научно Игри. Компанијата е пионер во областа на регулираниот лотарија и игри индустрија. Игри развиена од страна на нив содржина богата и доаѓаат со интересни теми и карактеристики.

За играта

на сметка по телефон слот машина доаѓа со 10 макари и само 9 paylines. Првите три репортажите се нарекува брзина на центрифугата Активни Макари и тие се единствените репортажите на кој се игра играта. Кога имате победничка спин, тогаш овие ленти се движат да се одржи кон десно. Ленти може да се движи до крајот на репортажите додека не се добие победа врти. Со овие макари, можете да добиете до 5x победи мултипликатор. Можете да се вртат на ленти на овој сметка по телефон слот машина од 35p до £ 175 за секоја spin.The сцена е поставена со пирамиди уживаат во сјајот на зајдисонцето. Позицијата на Клеопатра е главниот лик тука. Покрај неа, Платежната симболи на репортажите вклучуваат хиероглифи, боговите на животните, и редовно диви и растера.

Другите карактеристики на овој слот вклучуваат:

  1. проширена плаќа- Ако добиете 3×3 блок икона или со иста големина блок од два-три мешани симбол икони, а потоа ќе се додели оваа корист. Ако сте во можност да се добие блок од два-три повисоки икони вредност блок симбол, тогаш се доделени 350x линија вашиот облог. икони средна вредност ќе Ви даде 200x линија вашиот облог. Иконите пониска вредност формирање симбол блок ќе ви даде 50x вашата линија облог.
  2. ролна 10 мултипликатор Награда- на ролна 10 може да ви додели 350 пати да 1,000 пати мултипликатор по случаен избор. Во средината на ролна 10, мултипликатор е видлив и ќе им бидат дадени истите ако имате успешен спин.
  3. слободен Игри- 3, 4 и 5 растера икони активира оваа функција ќе го добиете 8 бесплатни врти, 12 бесплатни врти заедно со 10x множител, и 16 бесплатни врти заедно со 25x множител соодветно.

Играј сега

резиме

ова сметка по телефон слот машина работи со иновативен подесување, но и натаму останува прилично едноставна игра да се игра.