Кинг Конг Пари

Врати се назад
Кинг Конг Пари

Кинг Конг Кеш е слот игра врз основа на темата на гигантска горила дека е пресудата на џунглата како крал. Многу филмови се направени на овој фантастичен ѕвер, но постојат многу малку игри врз основа на него. Во ова телефон платежна слотови игра, постојат пет макари и 20 paylines. Играта е поставена во позадина на бујна шума со дебели банана плантажа и камен престол за Кинг Конг. Тој седи со круна на главата и спиење поголемиот дел од времето. Таму е убаво џунгла победи музика во позадина што ги држи на вашето расположение активни. Може да се обложуваат со почетна вредност од £ 0,20 и да се подигне до £ 500 на вртење.

За инвеститорот на Кинг Конг Пари

Овој прекрасен телефон платежна слотови игра беше развиен од Blue печатење. Тие се една од водечките онлајн казино игра на решенија во светот. Тие имаат богато искуство со експертиза во напредни гејмерски технологии кои им овозможуваат да се создаде игри борци на мобилни уреди, како и.

За играта

Постојат некои атрактивни симболи цртан филм стил во овој телефон платежна слотови игра. Постојат крокодили, папагалот, тигар и носорог заедно со играта логото како симболи висока вредност. Логото плаќа највисока со 500 пари на пет симбол слетувања. J, П, К и А на карти за играње се пониски симболи категорија. Постојат две бонус симболи кои ви помогне да победи од некои дополнителни бонус функции. Тие се симболите на самиот Кинг Конг заедно со барел златници.

Диви симбол: Дрвени барел златници е дива функција и таа ги опфаќа и за сите други симболи бар на Кинг Конг. Пет од диви симболи на payline ви дава победа удел на до 500 пати премногу.

Поспано Конг: На Кинг Конг спие цело време на камен престол. По случаен избор во текот на играта, тој се буди за да додадете некои бонус функции на слот користење bazooka неговата. Златен барел спин, банана дивините, бонус поттик и спин редеа се бонуси тој го дава.

Кинг Конг Растера: Симболот на Кинг Конг е карактеристика на овој телефон растера платежна слотови игра. Три или повеќе на овој симбол за време на спин предизвикува бонус ниво. Вие може да победи било една од четирите опции и тие се барел експлозијата, империја слободни врти, патека бонус и златни слободни врти.

Лото топка бонус понуди на Pocket овошен Казино

резиме: Ова е една од неколку телефонски слотови за наплата врз основа на силни горила, Кинг Конг. Со феноменално графика и бонус функции, лесно може да се очекува да се направи огромни профити од страна на крајот на денот.