Пеперутка Staxx

Врати се назад
Пеперутка Staxx

само нови играчи. Минималниот депозит £ 10 на сите 3 Добредојдовте понуди. Макс бонус 500 £. само Слот за игри. 30x wagering барање и Т и С се применуваат.

На NetEnt напојува слот, Пеперутка Staxx е прилично едноставна игра, која се појавува убава визуелно. Ќе се најдете во прекрасна место каде тропски цвеќиња се цветаат и светли пеперутки се fluttering за нив во овој слот кој е достапен да игра во Џеб овошен Игри.

За програмери на пеперутка Staxx

Нето Забава е основана во 1996 и се здоби со витални искуство од над 20 години во онлајн игри индустрија. Компанијата е синоним со одличен квалитет казино софтвер и нивните може да се ужива еден од најновите придонес на Џеб овошен Игри.

За играта

Постојат пет ленти со четири реда и четириесет paylines во овој слот кој е достапен да игра во Џеб овошен Игри. Можеш да се вртат на ленти на играта од малку, како и 40p до £ 400 за секоја спин во сите компатибилни уреди. Симболи на репортажите вклучуваат икони покер картичка од J за А, како и три тропски цути и прозрачна пеперутка кој се појавува наредени на макари. Дивиот икона може да се појави било каде во погледот и ги заменува сите други симболи забрана растера.

карактеристики бонус на Џеб овошен Игри слот вклучуваат:

  1. отфрлија- Да се ​​активира оваа функција,, треба да земјиште наредени пеперутки кои ги покриваат целосно ролна. Тие се движат кон лево најмногу страна без пеперутки на истиот ред. Тие остануваат во положба додека трае функција. Ќе добиете екстра respin за секој дополнителен пеперутка слета на макари и летаат на левата страна за да се мешаат во кластерот.
  2. маслен врти- Три или повеќе растера икони слетување било каде во поглед активирате оваа бонус функција. Ќе добиете пет пеперутка врти за добивање на три растура, шест пеперутка врти за четири растура и на крај седум пеперутка врти за пет растура. Во текот на оваа функција, ќе мора кожурец икони се појавуваат на макари. Тие може да биде прикриен или активни. Активната кожурци се трансформираат во пеперутки по слетувањето на макари и лета кон левата страна на истиот ред како функција на respin. Тие, исто така, ќе остане на позицијата до функција трае.

игра

резиме

Пеперутка Staxx е визуелно привлечен игра слот земајќи во свет исполнет со блескав пеперутки и тропски цути. Секоја пеперутка Спин добива 120x прашање и добивање на сите седум од нив значи дека ќе го добиете 840x на вкупниот удел во овој Џеб овошен Игри процеп.