Волшебникот за прасе

Врати се назад
Волшебникот за прасе

Волшебникот свињата е игра која е околу за подолго време како земјиште врз основа казино слот игра. Но, тоа е само неодамна дека тоа го направи транзицијата во онлајн казино плаќаат со мобилни слот игра. Играта е исто така познат како Хари Trotter кој вид на открива дека оваа игра е пародија на познатата книга и филм Хари Потер серија создадена од Џ.К. Роулинг. Овој слот е доста успешна во својата земја базирана машина верзија, колку добро е онлајн еден? Па, Прочитајте, за да дознаете.

Дознајте повеќе за нашите Прекрасно спектар на класични Slots!

За програмери на прасе Волшебникот

Скицата Игри на среќа е еден од најпопуларните програмери слот игра во Обединетото Кралство. Фирмата е со седиште во Велика Британија и дава лиценци за игри на над 100,000 казина во Европа. Некои од нивните најпознати слотови вклучуваат Топ Кат и Winstrap.

За програмери

Ова е игра слот со 5 макари и 20 плати линии. Играта може да се репродуцира од толку ниско, како 20p на вртење за да колку што £ 200 по вртење. Ова казино плаќаат со мобилни слот игра успева да создаде атмосфера на магија. Има 4 главните симболи во играта. Овие се – А правопис книга, торба полна со пари, златници и конечно шапка волшебник. Постојат и други симболи пониска вредност, како и што се наменети прилично многу исти начин титулата отворањето на филмовите за Хари Потер е напишана.

Постојат два специјални симболи во оваа казино плаќаат со мобилни слот игра. Првиот е дивината, која и самата е логото на игра, а потоа бонус икони прасе кој делува како причина за сите карактеристики бонус.

Дивите дејствува како замена за сите други симболи освен за растера. Свиња бонус растера од друга страна се појавува само во чудни нумерирани ленти. но, слетување 3 симболи на сите 3 макари предизвикувачи бонус Магичен сајтот.

тука, ќе бидете прашани да изберете една од различни соби. Еден ти овозможува да победи парични награди, додека друг ви дава бесплатни врти. Ако сте навистина среќни, вие може дури и да заврши до добивање да се игра прогресивни џекпот, што го прави еден од највозбудливите делови на плати во казиното со мобилни слот игра.

игра

пресуда

Тоа е брилијантен пародија на Хари Потер. Смешно е, тоа е возбудливо и возбудливо да се игра во исто време. Поврзете се на интернет и да игра оваа онлајн казино плаќаат со мобилни слот игра сега.