Херкулес висок и силен

Врати се назад
Херкулес висок и силен

само нови играчи. Минималниот депозит £ 10 на сите 3 Добредојдовте понуди. Макс бонус 500 £. само Слот за игри. 30x wagering барање и Т и С се применуваат.

Херкулес Висока и Mightyis инспириран од грчкиот митолошки јунак Херкулес кој доаѓа тука во сите негови слава. ова PocketFruity Алтернативни играта е визуелно прекрасни и претставува грчкиот поставување и. Играта е полна со дополнителни функции.

За програмери на Херкул висок и силен

Научни игри е истакнат креатор во глобалната лотарија и игри регулирани индустрии. Тие обезбедуваат казино игри, кои се богати со содржина и се фалат со одлична технологија. ова PocketFruity Алтернативни слот е уште една возбудлива игра развиена од нив.

За играта

ова PocketFruity Алтернативни Играта се игра со 5 макари и неверојатни 100 paylines. The symbols complement the theme and are various characters from the Greek mythology. Од најпознатите наградува од нив е иконата Зевс, кој ви дава 250x удел вашите пет на payline. Постојат четири икони ниска вредност прикажана од страна на четири икони карти покер. Највпечатливо нешто во врска со овој PocketFruity Алтернативни играта е тоа што содржи две ролна поставува, еден нормален и еден силен макара на горниот дел од екранот.

живо Блек Џек

Другите карактеристики на овој PocketFruity Алтернативни играта се:

  1. силен Макари- Проширување дивиот која е толку висока што три симболи се појавува целосно на ленти ќе се активира функцијата. прозорец Семоќниот макара на горниот дел од екранот се отвора со двојно paylines. тогаш дивината ќе се прошири за да го пополни целиот прозорец Семоќниот Макари.
  2. слободен врти- За да го активирате оваа функција, ви треба 3 или повеќе растура. Ќе добиете 8, 12, и 20 за слетување 3, 4, и 5 односно. Mighty Reels will become active if you get even a part of expanding wild anywhere in the view. Три или повеќе растера слетување за време на функција ќе retrigger функција.
  3. Големи режим Бет- Ќе бидат обезбедени со три опции тука.
  • £ 20 големи грантови обложувам 5 Голем залог врти каде проширување на диви слетување прави Семоќниот Макари станат активни.
  • £ 30 големи грантови обложувам 5 врти каде проширување на диви слетување прави Семоќниот Макари стануваат живи и ниска вредност симболи се отстранети од репортажите.
  • £ 50 Big грантови обложувам 5 врти каде проширување на диви слетување прави Семоќниот Макари стануваат живи и ниска вредност симболи се отстранети од репортажите. исто така,, тоа останува заклучена додека не се добие добитна комбинација.

резиме

тоа е вкусно направено и придобивките од проширување, како и проширување на леплива дивините, бесплатни врти заедно со владата опционални голем залог.