Bonanza Megaways

Врати се назад
Bonanza Megaways

само нови играчи. Минималниот депозит £ 10 на сите 3 Добредојдовте понуди. Макс бонус 500 £. само Слот за игри. 30x wagering барање и Т и С се применуваат.

Bonanza Megaways е слот игра Голема време Игри на среќа дека го користи Megaways мотор на компанијата. Ова е мотор за сите безброј комбинации победа. Ќе добиете humongous 117,649 можни начини да се победи во оваа игра. Играта исто така има слободни врти функција која доаѓа со проширување на дивината. Па, тука е повеќе. Оваа игра исто така се одликува со многу сакан Superbet функција. Што не е да се сака за оваа порака од Биг Време? Може да има некои. Само да читате за да дознаете.

Bonanza Megaways

За програмери на Bonanza Megaways

Креиран од Биг време Игри на среќа, овој слот има многу да гледаат напред кон. Тие имаат многу иновативни игри на нивните кредитни.

За играта

Ова Superbet слот игра има 6 макари и нема фиксна плата линии. наместо тоа, 6 макари случајно функција околу 2 до 7 симболи, кои постојано се менуваат со секоја спин. така, бројот на начини да се победи, исто така, се менува со секоја спин. Да победи, мора да слета на истите симболи на соседни ленти. По секоја платам, симболите што резултираше со победа се разрушен надвор од макари и повеќе симболи каскада одозгора. Ова продолжува се додека не постојат Високата на тастатурата лево. Оваа возбудлива Superbet игра може да се игра за толку ниско, како 20p на вртење за да колку што £ 500 по вртење.

Тоа е сосема визуелно endearing. Рудниците се направи совршен за поставување на таква акција спакувани слот игра. Играње вредности картичка сочинуваат симболи пониска вредност во овој Superbet игра додека повисоките симболи вредност се сите камења. сите вредности се постави против гранит и изгледа доста злато. Над макари количка е суспендиран со 4 различни симболи во него. За време на секоја спин, картичка капки симболи долу на макари да ги зголемите вашите шанси за победа.

Таа има две главни бонус функции. Прво тука е дива симбол кој делува како замена за сите други симболи освен симбол на динамит.

Потоа, тука е растера кои се буквите G, на, L, и D. Слетување сите четири од нив истовремено на репортажите предизвикувачи круг на слободен врти во која можеш да 12 бесплатни врти. потоа, секако, таму е карактеристика Superbet кои како составен дел од играта.

Bonanza Megaways

резиме

Тоа е фантастично вграден слот игра која зависи од неговата единствена игра моторот за да се привлечат играчи. И тоа го прави многу добро. Таа е една од повеќето забавно и возбудливо Superbet Слот за игри, да доаѓа од знамето на Биг Време.